Těšíte se, že po dlouhé zimě zahodíte všechny svetry, šály a čepice a budete odteď oblékat jen klasické bavlněné šaty a trika? Proč ne, ale rádi vám dnes ukážeme, že by ve vašem šatníku neměly chybět i pletené módní kousky, z akrylu, bavlny, nebo i z kvalitní vlny.

Co umí taková vlna v létě?

  • nebude vám horko
  • nezpotíte se
  • zabraňuje vzniku zápachu
  • pohlcuje UV záření

Vlna má spoustu vynikajících vlastností, jednou z nich je schopnost termoregulace, takže v zimě vás hezky zahřeje a v létě zase udržuje vaši teplotu tím, že pomocí vzduchových kapes ve vlněných vláknech odvádí teplo. Nestane se vám ani to, že se během túry na kopec zpotíte a nahoře pak prochladnete, jako se běžně děje s bavlněným oblečením. 

Merino vlna má také schopnost pohlcovat zápach – díky šupinkovému povrchu vlněného vlákna, které na rozdíl od toho hladkého syntetického zabraňuje množení bakterií zodpovědných za nepříjemný odér. Vlna také dokáže absorbovat záření celého UV spektra.

Horko a chlad několikrát za den

Outdooroví nadšenci tyto výhody jistě dáno znají, z vlny se však nešije pouze sportovní a funkční prádlo, ale na své si přijdou i milovníci vest, šatů nebo halenek, které mohou být z vlny nebo dalších materiálů s pletenou úpravou. Nenechte se zmást, venku to sice v létě často vypadá tak, že se budou snad roztékat i chodníky, ale třeba v kancelářích nebo obchodech vás může nepříjemně zaskočit rozdíl více než deseti stupňů, který má na svědomí nonstop puštěná klimatizace. 

Přechody z tepla do chladu a naopak, věčně puštěný větrák a proudící studený vzduch, co se vám nebezpečně motá kolem zad a krku, to je perfektní recept na nachlazení v kteroukoli roční dobu. Schovejte si v práci třeba pohodlnou mohérovou vestu, která nenaruší váš dress code a příjemně vás zahřeje. Se zajímavými náušnicemi nebo náhrdelníkem navíc svůj vzhled vkusně dozdobíte.

                                   

Elegance pro letní večery

Další příležitostí k nošení pleteného oblečení jistě oceníte také třeba na dovolené u moře, kdy i přes slunečné počasí fouká silný vítr, nebo se během večerního pobytu v tančírně či baru citelně ochladí a nemáte chuť si kazit outfit ledabylou mikinou. Lehké vlněné kardigany jsou pro tyto potřeby jako dělané. Sluneční brýle a stylová kabelka vám dodají pravou letní jiskru.

Na procházku v horkém letním odpoledni můžete zase zvolit halenku či pohodlné šaty se zajímavým vzorem, ty máme ušity ze směsi bavlny a akrylu. Kvalitní materiál se na vás nebude lepit, nemusíte se obávat ani škrábání či kousání a se vhodně zvolenými doplňky jako je třeba trendy klobouk, šperk či originální boty zajisté oslníte minimálně stejně jako polední slunce.

Co se týče doplňků, s pletenou módou vám budou nejvíce ladit ty z přírodních materiálů – kov, dřevo nebo kůže. K méně nápadným vzorům oděvu pak můžete zvolit výraznější šperky, k těm okatějším zase připojte doplňky spíše střídmější a nešlápnete vedle. 

Vyzkoušíte pletené oblečení v nadcházejícím létě? Rádi vám poradíme s výběrem. Sledujte nás také na našem Facebooku.

Zdroj: burdastyle.cz