To, že jsme čeští výrobci, možná víte, ale jak naše pletené oblečení vyrábíme? A z čeho? Sepsali jsme pro vás článek, abyste nás mohli poznat blíž a zjistili, v čem naše výroba spočívá.

Jak to začalo?

Vše začalo ve společnosti VUP Medical, ve které vyvíjíme a vyrábíme pletené zdravotnické pomůcky pro vážně nemocné pacienty ze zdravotně nezávadných materiálů.

Chtěli jsme ale dělat ještě něco víc. A to nás přivedlo k myšlence, rozšířit výrobu kvalitního pleteného oblečení i pro ostatní lidi. A protože sami chceme nosit oblečení z těch nejlepších materiálů, rozhodli jsme se založit Popleteno.

Od čepic až po halenky

Pro výrobu čepic, nákrčníků a ostatního pleteného oblečení jsme si nechali dovézt k nám do Brna unikátní stroj z Japonska. Co je na něm unikátního?

Kromě nízkých provozních nákladů nám umožňuje, díky své vyspělé pletací technologii, vyrábět vysoce kvalitní oblečení a doplňky. A to beze švů – takže je jeho nošení opravdu pohodlné. Díky stroji můžeme navíc vyrábět BEZ vytvoření jakéhokoliv odpadu a produkty tak využít maximální množství příze. Nejenže tedy můžeme nosit a prodávat kvalitní pletené kousky, ale i samotnou výrobou šetříme přírodu – a to už hřeje na srdci, i když zrovna nenosíme halenku z vlny. :)   

Z čeho vyrábíme?

Stejně jako u výrobního stroje klademe vysoké nároky i na samotný materiál, z kterého oblečení pleteme. I ten si necháváme dovážet přímo z japonské firmy, která nám dodává vysoce kvalitní příze, u nichž známe původ.

Například vlna, z které vyrábíme, pochází přímo z výrobních oblastí v Austrálii, na Novém Zélandu a v Jižní Africe, a to z velice významného plemene ovcí Merino. Proč významného?

Z těchto ovcí se totiž získává velmi jemná vlna, která je složena z vláken s jemností 18,5 mikronů (jedna z těch nejjemnějších).

Proč nosit oblečení z vlny?

Vlněné oblečení je totiž nejen pohodlné, ale nese s sebou spoustu dalších výhod:

-        izolační schopnosti – zvlněná vlákna pomáhají vytvářet vzduchové izolační mezery, které v sobě zachovávají více tepla.

-        Reguluje teplotu – v zimě zahřeje, v létě naopak chladí – je vzdušná.

-        Je odolná proti vodě a odvádí vlhkost – je tedy skvělou volbou nejen v zimě, ale i v létě a při extrémní fyzické námaze.

-        Je také odolná proti zápachu – je totiž velmi prodyšná a antialergenní (skvělá pro lidi s různým kožním onemocněním). Navíc ještě obsahuje lanolin (tuk z ovčí vlny), který pomáhá látku udržet hygienicky čistou.

Do budoucna plánujeme vyrábět i z hedvábí, které má také skvělé vlastnosti a oblečení z něj bude prostě radost nosit.

Protože to s přírodou myslíme vážně

Ať se jedná o samotný materiál, jeho dopravu sem k nám do Brna (bez jakéhokoliv zajíždění do Číny nebo jinam), nebo celou výrobu – jde vidět, že to s přírodou myslíme opravdu vážně. Uvědomujeme si totiž, že ji máme jenom jednu.

Proto vyrábíme udržitelné oblečení, kterým nezatěžujeme životní prostředí, ba naopak přispíváme mu i zdraví nás a našich dětí.

Pleteme s láskou – vaše Popleteno. ❤